Ne iş yapıyoruz?

Perakende elektrik satıcıları ne iş yapar?

Kısaca tanımlamak gerekirse, TEK Elektrik gibi perakende elektrik satıcılarının enerji üreticilerden elektrik satın alıp sonrasında bu elektriği dağıtımcılar aracılığı ile müşterilerine sattıklarını söylemek mümkündür.
Bir enerji satıcısı olarak biz elektrik sağlamakla yükümlüyüz ve müşterilerimize elektrik satıyoruz. Eğer elektriğinizle ilgili biriyle görüşmek isterseniz ilk iletişime geçeceğiniz kişi biziz.


Elektrik satıcıları nerede devreye girer?

Diğer perakende elektrik satıcıları gibi TEK Elektrik olarak biz de elektrik sağlayıcıları ve dağıtımcıları ile müşterilerimiz arasında bir köprü görevi görüyoruz. TEK Elektrik müşterilerine elektrik sağlamakla ya da dağıtmakla değil elektriği farklı paketler halinde müşterilerine sunmakla yükümlüdür.


Üretici
Dağıtıcı
Tedarikçi
Sizin Eviniz/Ofisiniz

Elektrik satıcıları sayaçları okur mu?

Günümüzde elektrik sayaçlarını kimin okuduğu ile ilgili bir bilgi karmaşası var. Elektrik satıcıları sayaçları okumaz, elektrik sayaçlarını TEDAŞ gibi elektrik dağıtımcıları okur. Sonrasında elektrik dağıtımcıları bize sayaç verilerini sunar ve biz de bu verilere dayanarak müşterilerimize kullanım faturalarını yollarız.


TEK Elektrik diğer perakende elektrik satıcılarından ayıran nedir?

Biz online elektrik satıcısıyız, bu nedenle diğer satıcılara kıyasla müşterilerimize daha ucuz elektrik sunabiliyoruz. Geniş e-mail ve telefon destek hizmetlerimiz sayesinde bizimle irtibata geçmeniz de çok daha kolay!

Tasarruf Etmek Kolay