Blog

Tek Elektrik İle Elektrik Tasarrufu

Ucuz elektrik kullanımı ile güncel faturalarınızdan ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz. Bu tasarruf da yıllık oran bazında bakıldığında sizi oldukça rahatlatacaktır. Tek Elektrik tarafından sunulmuş olan bu hizmet sayesinde daha avantajlı bir şekilde elektrik kullanabilirsiniz. Ucuz elektrik kullanmaya başladıktan sonra, aradaki farkı siz de göreceksiniz.


Ucuz Elektrik Kullanmak Size Fayda Sağlayacak

Ucuz elektrik kullanımı ile güncel faturalarınızdan ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz. Bu tasarruf da yıllık oran bazında bakıldığında sizi oldukça rahatlatacaktır. Tek Elektrik tarafından sunulmuş olan bu hizmet sayesinde daha avantajlı bir şekilde elektrik kullanabilirsiniz. Ucuz elektrik kullanmaya başladıktan sonra, aradaki farkı siz de göreceksiniz.


İndirimli Elektrik Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Evlerinizde ve iş yerlerinizde birçok giderden dolayı faturalar ile boğuşuyor olabilirsiniz. Su, doğal gaz, elektrik kullanımı da her ay tahmin ettiğinizden daha büyük miktarlarla karşınıza çıkabiliyor. Bundan dolayı tasarruf etmeniz de yıllık oranla bakıldığında ciddi önem taşıyor. İndirimli elektrik kullanımı sayesinde farklı harcamalarınızı daha rahat gerçekleştirebilir ve elektrik konusunda kendinizi kısıtlamak zorunda kalmazsınız.


Ucuz Elektrik Tarifeleri

Ucuz elektrik kullanımı Serbest Tüketici tanımı ile ortaya çıkan bir kavramdır. Günümüze değin elektrik piyasası ve elektrik tedariği tek bir kurum tarafından gerçekleştirilmiştir. Ancak 2001 yılında Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında elektrik piyasasında tüm tüketicilere ucuz elektrik enerjisi tedariği sağlanabilmesi adına yeni düzenlemelere gidilmiştir.


Serbest Tüketici Nedir

Serbest tüketici, elektrik tedarikçisini seçme ayrıcalığına sahip gerçek veya tüzel kişilerin hepsine verilen addır. Serbest tüketici olabilmek için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayımlanan “Serbest Tüketici Limiti”nden daha yüksek elektrik enerjisi tüketmek gerekmektedir.


İndirimli Elektrik Piyasa avantajları nelerdir ?

İndirimli elektrik kullanımına geçiş hem kolay hem de çok zaman almayan bir işlemdir. Tasarruf edebilmek için birçok kişinin başvurduğu bu yöntem enerji kullanımının da doğru yapılmasını sağlamaktadır.


Elektrik Bayiliği nasıl alınmaktadır ?

Elektrik bayiliği almak için mevcut işiniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Kayıtlı Elektrik Tedarikçilerinin web sayfaları üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Elektrik bayiliği için başvuru yaptığınız taktirde bayilik tanımlamalarınız yapıldıktan sonra sizler de elektrik satışı yapabilirsiniz.


İndirimli elektrik kullanımını nasıl sağlayabilirsiniz ?

İndirimli elektrik kullanabilmeniz için abone olduğunuz elektrik tedarikçisi ile aynı bölgedeki diğer tedarikçileri karşılaştırarak tasarruf edebileceğiniz aboneliğe geçiş yapabilirsiniz. İndirimli elektrik karşılaştırmasını dilerseniz online olarak da yapabilirsiniz.


Ucuz Elektrik Nedir

Aylık Elektrik tüketimi 68 TL’nin üstünde olan tüketici serbest tüketici olarak adlandırılmaktadır. Serbest tüketici kullandığı veya abone olduğu elektrik tedarikçisini değiştirme hakkına sahiptir, böylece başka tedarikçi ile anlaşarak yıllık oranda kullandığı elektrik tüketim tutarını düşürerek tasarruf edebilir.


Ucuz Elektrik

Aylık 68 TL’nin üstünde elektrik tüketen herkes elektrik aboneliği için TEK Elektrik’in sunduğu ucuz elektrik avantajlarından yararlanabilir. TEK Elektrik, teknoloji tabanlı sistemleri sayesinde müşteri odaklı bir hizmet sunmaktadır.


Esnaf ve Sanatkarlara Tam Destek!

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), TEK elektrik firması ile imzaladığı protokol kapsamında esnaf sanatkarlara yüzde 11 oranında indirimli elektrik kullanma imkanı sağladı.


Elektrik Terimleri Sözlüğü

Elektrik ile ilgili merak ettiğiniz tüm terimleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Günümüzü aydınlatan buluş; Elektrik.

Elektrik, iki cismin birbirine sürtünmesiyle, sıkıştırma gibi herhangi bir mekanik etki sırasında veya ısının bazı kristallere olan etkisi sebebiyle meydana gelen ve etkisini, çekme, itme, mekanik, kimyasal veya ısı olayları şeklinde gösteren bir enerji çeşididir.